:: House Of Night :: RPG ::
Uğurlar Olsun !!! Gece Evi sakinleri ... Geceniz en kıymetliniz olsun ....
Kutsanmaya !!! İşaretlenen Herkese Kutsansın ... Nyx adına ....

:: House Of Night :: RPG ::

:: House Of Night Series :: Role Playing Game ::
 
AnasayfaGece Evi GirişTakvimSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Merissa Jacqueelinea

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Stevie Rae Johnson

avatar

Mesaj Sayısı : 3
Points : 12
Kayıt tarihi : 05/04/10
Yaş : 25
Nerden : Sanane Napacan Sapukmusun :D

Güç Puanı
Güç Puanı Güç Puanı: 90

MesajKonu: Merissa Jacqueelinea   Ptsi Nis. 05, 2010 6:14 pm

İki tepenin ardından kendini göstermeye başlayan güneş Merissa'nın odasına yavaşça süzülürken Merissa dışarıyı seyrediyordu. Akşamdan beri düşündüğü dersini bugün tekrar düşünmeye başlamıştı. Çok heyecanlıydı. Çünkü Hogwarts'taki ilk dersiydi. Hemde bir Aritmansi Profesörü olarak. Kendisinden önceki profesörle tanışmıştı. Çok tatlı bir bayandı kendisi. Öğrencilerinin iyi olduğunu ilk soruşunda öğrenmişti. Ve bu nedenle korkmuyordu. Zaten korkacak birşey yoktu. Herşeyi yerinde öğreteceğine inanıyordu. Bu düşüncelerinden güç olan Merissa yataktan doğruldu. Kendini çok yorgun hisseiyrdu. fakat öğrencilerini düşünüp onlardan güç aldı ve hızlı bir şekilde giyinmeye başladı. O sarı keten elbisesini üzerine geçirmişti bile. Hemen aynanın önüne fırladı ve saçını topuz yaptı. Tabikide mekyaj yapmayı unutmadı. Aldığı makyaj malzemeleriyle hafif bir makyaj yaptı yüzüne fazla makyajı sevmiyordu çünkü. Çantasını koluna takarak odasından çıktı. Kapının önünde duran o sevimli beyaz topuklu ayakkabısını ayağına geçirdi. Ve son bir hızlı Büyük Salon'a doğru ilerledi...

Büyük Salon'a vardığında öğrencilerin ''Günaydın'' demesini e o gzlerinin içinde bulunan parlaklılığı onu çok mutlu etti. Hiç bu kadar mutlu olmadığını anımsadı. Gözlerinin içi gülerek ve büyük bir gülümsemeyle Hogwarts Müdürü Scarlett'e:

- Günaydın Profesör!
dedi ve yerin oturdu. Hemen kahvaltısını aldı. Bİr yandan kahvaltısını yapıyor bir yandan da Sihirli Yaratıkların Bakımı dersinin profesörüyle sohbet ediyordu. Çok sevmişti o bayanı. Kanı ısınmıştı ilk görüşte. Bunları düşünen Merissa en sonunda kahvaltısını bitirdi ve dersliğine doğru ilerledi. Doğrusunu söylemek gerekirse 7. Kat ona bayağı uzak geliyordu. Zorlu çabalara rağmen 7. Kata çıktı ve dersliğe girdi. Şöyle bir öğrencilerine baktı. Hepsinin yüzü gülüyordu. Mutlu bir şekilde:

- Günaydın genç büyücüler. Nasılsınız bakalım. Ben yeni Aritmansi profesörününüz Merissa Aloe Boleyn. Bu seneki Aritmansi derslerini birlikte işleyeceğiz. Umarım zevkli dersler işleriz.
dedi ve masasına oturdu.

Bütün öğrencilerin önünde parşömen kağıtları ve tüy kalemleri vardı. Onlardaki bu hıazlılığı gören Merissa:

- Bakıyorum derse geçmek için sabırsızlanıyorsunuz. Pekala o zaman hemen derse geçiyorum.
dedi ve asasını kaldırdı. Bir kaç sihirli sözcük mırıldandı işte o anda tahtada şunlar yazılıydı:

Konu: Aritmansi'deki rakamlar ve anlamları.

- Evet bu rakamları bileniniz var mı?
dediğinde şaşırmıştı çünkü herkes parmak kaldırıyordu. Açıkcası Merissa çok sevinmişti. İyi ders işleyeceğne inanıyordu ve:

--Peki o zaman herkes parşomen kağıdına ne biliyorsa yazsın. 5 dakika sonra birde ben anlatayım.
dedi ve dosyalarını okumaya koyuldu.Herkes büyük bir telaş içinde tüy kalemini almış parşömen kağıdına bir şeyler yazıyord. Merissa gülümsedi ve kendi tüy kalemini alarak dosyasını okumaya devam etti.

5 dakika dolmuştu:

- Evet herkes bitirdiğine göre ben anlatabilirim. Lütfen Aritmansi Ana Kitabı'nızın 15. sayfasını açınız. Bildiğiniz gibi Aritmansi'de 11 tane ana rakam vardır ve bunlar bizim evrenimizden gelmektedir. Bu rakamlar aritmanside kullanılan tek rakamlardır. Her sayının kendine özgü anlamı vardır.

1.Öncecilik
2.Bütünleyici
3.İfade
4.Büyü ve Kurmacı
5.Hayalci
6.Sorumluluk
7.Bilgi
8.Hedef
9.Cömertlik
10.Rüyalar
11.Liderlik
anlamlarına gelir.Aritmansideki sayılar töresel aritmansiye eklenince birkaç farklılık her zaman çıkar. Örneğin; 23 sayısı 11 ana rakkamlardan birisi değildir, bu 2+3=5'e eşittir. Aynı türden benzer örnekler görmek mümkün, 7+2=9, 9+8=17=1+7=8 ve 1+9+8+5=23=2+3=5. 11 ana sayıya eşitlemek için bütün rakkamlar sadeleştirilmelidir.

Aritmanside herşey hesaplanarak ilerler. Adını, doğum tarihini her ikisini kullanarakda hesap yapabiliriz. Günü 22 Ocak 1972 olan sayıları en sade şekle getirirken 1-22-1972 olarak yazarız ve yukarıdaki metodtaki gibi işlem yapılarak bulunur. Harflere sayı değerleri vererek işlemlerimizi kolaylaştırabiliriz.

dedi ve saatine baktı. Ders bitmek üzereydi. Bu nedenle öğrencilerine dönerek:

- Evet dersimiz bitmek üzere bugün anlattığım konuyu su gibi içip geliyorsunuz ve kitaplarınızdan çalışmayı unutmuyorsunuz.
dediği anda ders bitmişti. Kendinden gurur duyarcasına masasına yönelen Merissa çok mutluydu..

Saat akşam 7'i vuruyordu. Hava hiç olmadığı kadar soğuktu. Pencerenin önünde titrer bir halde bulunan Merissa neredeyse bayılacaktı. İşleri yüzünden eve geç saatlerde geliyordu ve kardeşleriyle görüşemiyordu. Çok dışarıda durması onun biraz hastalanmasına sebep oldu. Fakat Merissa bir şeye dikkat etti; ağaçların sallantısı ve ürpertisi bugüne kadar hiç onu korkutmamıştı. Ama bugün farklıydı. Çünkü evde yanlızdı. Daha bugün görüştüğü kardeşleri Diagon Yolu'na okul alışverişi için gitmişlerdi. Gideli 2 saat olmuştu ama hala gelmemişlerdi. Bu durum Merissa'yı korkutuyor, üzüyor ve sinirlendiriyordu. Sinirinden o sevimli sarı dolabına bir tekme attı. Atmıştı ama acısınıda çekiyordu. 1-2 hafta önce incittiği ayağı ağrımaya başlamıştı. Kıvranarak kendini yatağının üzerine atan Merissa o acılı surat ifadesiyle içeri gitmek istiyordu. Yavaşça ayağa kalktı ve tek ayak üstünde içeriye doğru ilerledi. Karanlıkta zar zor lambanın anahtarını buldu ve açtı. İçerisi birden aydınlık olduğunda Merissa:

- Hayatımda lambanın hiç bu kadar güzel ışık yaydığını görmemiştim. Demek ki insan çevresindeki çoğu güzelliği göremiyor.
diye söylendi.

Merissa tam koltuğa oturacaktı ki kapının ısrarlı bir şekilde çalmasıyla oflayarak kapıya doğru ilerlemeye başladı. Tam kapıyı açacaktı ki elektrikler kesildi. Merissa bir anda irkildi ve kapıyı açtı. Fakat gelenin kim olduğunu göremiyordu. Ona doğru yaklaşan birini hissedince hemen geriye çekildi. Fakat çekilmek o kadar kolay olmadı. Sağolsun ayağının verdiği acı onu rahat bırakmıyordu. Üstüne gelen gölge onu daha da irkitti. Ve Merissa dayanamayıp:

- Aaaaaaaaaaaaaa!!!!!
diyerek çığlığı basmış oldu. Çığlığa duyan kim olduğu belirsiz kişi elindeki feneri açınca Merissa derin bir nefes aldı. Korktuğu için kendini salak gibi hissediyordu. Gelen kardeşi Chirs’ti. Merissa dayanamayıp:

- Neden daha önce yakmıyorsun şu lambayı? Korkudan ölüyordum. Hem siz nerede kaldınız bakayım? Tam 2 saat oldu gideli. Beni çıldırmak mı istiyorsunuz siz?
dediğinde nefes nefese kalmıştı. Bunu gören kardeşi Katharina lambayı aldı. Koşarak mutfağa gitti ve ablasına su katıp getirdi.

Suyu ilk başta içemk istemeyen Merissa kardeşlerinin ısrarı sonucunda suyu içti ve kapıyı kapattı. Yürümekte zorlndığını gören kardeşleri ablasının neler yaptığını tahmin edebilmişlerdi ki 2 kardeşte aynı anda:

- Ayağını bir yere mi çarptın sen?
dediler ve güldüler. Onların gülmesine sinir olan Merissa elindeki yarım suyu Chirs ve Katharina'nın üzerine döktü. Tabi bardaktan su dökülür dökülmez odayı gülüş çığlıkları kapladı. Merissa bir kez daha kardeşlerini çok sevdiğini hatırladı.

İşte o gün Merissa ve kardeşleri evde yanlız olmanın tadını çıkardılar. Tabi Merissa'nın o ağrıyan ayağıyla pek çıkardığı söylenemez. Bu 3 sevimli kardeş gece boyu korku ve macera filmleri izlediler. Patlattıkları mısırlar evin her yerine dağılmıştı ama hiç biri kafasını çeviripte yerdeki mısırlara bakmadı bile. Çünkü birlikte olmanın mutluluğu ve heyecanı içindelerdi.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Zoey Redbird
Admin :: Koruyucusu:Thunder Bird
Admin :: Koruyucusu:Thunder Bird
avatar

Mesaj Sayısı : 69
Points : 98
Kayıt tarihi : 01/11/09
Yaş : 26
Nerden : Tulsa - House Of Night

Güç Puanı
Güç Puanı Güç Puanı: 100

MesajKonu: Geri: Merissa Jacqueelinea   Ptsi Nis. 12, 2010 8:10 pm

Betimleme=25 / 24

Akıcılık=20 / 16

Kurgu=20 / 16

Yazım Kuralları=15 / 14

Uzunluk=10 / 10

Renklendirme&Düzen=10 / 10


RP Puanı : 90

Tebrikler. =)

_________________
"""
Zaferler seninle olsun
Onurun beni büyülüyor...
Esmek istiyorum tüm kalbimle sana
Yakıyorsun esiyorsun geceleri kıskandıracak kadar ....
"""
..........Thunderbird..........
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://houseofnightseriesrp.vampire-legend.com
 
Merissa Jacqueelinea
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
:: House Of Night :: RPG :: :: House Of Night RPG :: Gece Evi Güç Seviyesi-
Buraya geçin: